Voditeljica Tribine Lada Žigo Španić razgovara s književnikom Sinišom Matasovićem o novoosnovanom Ogranku DHK Sisačko-moslavačkom, o gradu Sisku nakon potresa te o brojnim dosadašnjim i budućim književnim aktivnostima na sisačkoj književnoj sceni.
https://www.youtube.com/watch?v=OrWakVB_b8w
Siniša Matasović (Sisak, 1980.), apsolvirao je strojarstvo na Zagrebačkom sveučilištu. Piše poeziju, prozu, haiku poeziju, književnu kritiku, a bavi se i uredničkim radom. Objavio je zapažene knjige: Sisak se uspješno pretvara da spava (poezija), Nećak (roman), Noću za šankom (haiku pjesme, trojezično izdanje, na hrvatskom, engleskom i ukrajinskom). Pokrenuo je osnivanje Ogranka DHK Sisačko-moslavačkog (čiji je predsjednik), s obzirom da su neki dijelovi te županije među najzapuštenijima u Hrvatskoj. U bogatom programu najavljuje mnoge manifestacije poput „Književni kompas Sisačko-moslavačke županije“, bogatu nakladničku djelatnost, manifestacije „Književni susret 'Rijeka, šuma, nebo'“ „Knjiga na cesti“, „Susret pisaca za djecu i mlade u Sisku“ itd.
Matasović će nastaviti i sa dosadašnjim kulturnim aktivnostima kojima je, uz suradnike, znatno oživio kulturu Siska. U sisačkom ogranku Matice hrvatske moderira i vodi poetska okupljanja poznata pod nazivom „Stihovnica Siska“, a tri godine je bio aktivan i kao zamjenik glavne urednice časopisa „Riječi“.
Stručni je suradnik za područje književnosti pri „Sisačkoj udruzi za promicanje alternativne i urbane kulture“, urednik njihove nakladničke djelatnosti i pokretač biblioteke „Teatar piva“. Pri udruzi je također glavni i odgovorni urednik međunarodnog časopisa za književnost, kulturu i umjetnost „Alternator“.
Tri godine je radio kao vanjski suradnik HRT-a (dramatizacija) na emisiji pod nazivom ''Radio roman''. Od 2018. godine voditelj je književne tribine ‘’Siniša Matasović vam predstavlja’’ u Narodnoj knjižnici i čitaonici Vlado Gotovac Sisak. Organizator je i suorganizator i drugih manifestacija i festivala. Njegove pjesme i haiku pjesme prevođeni su na strane jezike: engleski, ukrajinski, slovenski, njemački, mađarski. Uvršten je u niz antologija i panorama suvremenog hrvatskog pjesništva.
Galerija fotografija - klikni na sliku za povećanje