Treći put u zadnje tri godine članovi i suradnici ogranka DHK Sisačko-moslavačke županije okupili su se u Dvorišću kod Gline, ove godine na Jantolovo, blagdan nebeskog zaštitnika ovog mjesta, svetog Antuna Padovanskog.
Tribina je ponovno održana na imanju Ivana Šanteka, uz odlično gostoprimstvo njega i njegove obitelji.
Uvodno su se obratili prijašnji predsjednik DHK Đuro Vidmarović te Stjepan Sučić, gost iz središnjice Matice hrvatske u Zagrebu, dugogodišnji istaknuti djelatnik MH i živi svjedok brojnih kulturno-povijesnih događaja u Hrvatskoj zadnjih desetljeća.
Nastupili su: Ivan Šantek, Željko Maljevac, Sofija Hajdinjak-Sremić, Pejo Šimić, Branko Tompić, Sanja Domenuš, Ana-Marija Borić, Dubravka Mandić, Marijana Petrović Mikulić, Siniša Vidović, Siniša Matasović te u glazbenom dijelu programa Danko Tomanić.


